اعتراف‌های یک تبلیغاتچی

Learning
معرفی کتاب

اعتراف‌های یک تبلیغاتچی

 

از طریق روش آزمون‌ و خطا می‌توان در حوزه تبلیغات مهارت و تجربه کسب کرد. اما افراد صاحب نامی وجود دارند که سرگذشت و تجارب خود را به یادگار می‌گذارند تا راهنمای سایر فعالان این حوزه باشد. این‌چنین افراد صاحب‌نام که به عنوان پدر حوزه‌ای خاص نامیده می‌شوند تا ابد نظرات کارشناسی و دیدگاهشان بین متخصصان نقل و قول می‌شود. به‌طوری‌که گفته‌های آن‌ها شاخص و معیاری برای سنجش درستی از نادرستی بوده است. دیوید اگیلوی همان فرد صاحب نامی است که در کتاب اعتراف‌های یک تبلیغاتچی تجارب و دیگاه خود را در خصوص تبلیغات و فعالیت در این حوزه بیان کرده است تا راهگشای نسل‌های بعد از خود باشد. 

 

معرفی کتاب اعتراف های یک تبلیغاتچی

اگیلوی را پدر تبلیغات می‌نامند به‌طوری‌که خواندن و دانستن دیدگاه وی برای هر فرد فعال در حوزه‌ی تبلیغات یک ضرورت است. داستان این مرد از سال 1948 آغاز می‌شود، زمانی که یک مهاجر 39 ساله انگلیسی که کمترین تجربه‌ای در صنعت تبلیغات نداشت، مغازه‌ای را در یکی از خیابان‌های نیویورک به نام خیابان مدیسون افتتاح کرد. وی در خاطراتش نقل می‌کند:

 آکسفورد را رها کردم، مدتی در پاریس سرآشپز بودم، بعد فروشنده‌ای دوره‌گرد شدم و اندکی بعد به خدمات اجتماعی روی آوردم. مدتی در کنار دکتر گالوپ به کارهای تحقیقاتی پرداختم و پس از آن به نوشتن آگهی‌ها و شعارهای تبلیغاتی مشغول شدم

مطمئنا شروع کار اگیلوی در حوزه‌ی تبلیغات نقطه عطفی در زندگی اوست. طی مدت کوتاهی بعد از شروع کار در حوزه‌ی تبلیغات به‌عنوان فردی سرشناس در این حوزه نام‌برده شد. از سال 1962 تاکنون با توجه به تغییرات بی‌شمار در مفاهیم و اصول تبلیغات اما همچنان کتاب «اعتراف‌های یک تبلیغاتچی» به‌عنوان شاهکاری در صنعت تبلیغات شناخته می‌شود که به قلم اگیلوی نگارش شده است.

زبان گیرا و روان نویسنده در این کتاب خواننده را به نحوی با خود همراه می‌کند که گویی با تمام تجربه‌های این مرد زندگی کرده و آن‌ها را به چشم دیده است. کتابی که فراتر از زندگی‌نامه بوده و سرشار از راز و رمز چالش‌ها و موفقیت‌های فردی سخت‌کوش و دنیا دیده است.

یازده فصل این کتاب نه تنها می‌تواند برای کارآموزان صنعت تبلیغات مفید باشد بلکه متخصصانی که در این حوزه فعالیت دارند نیز باید دانسته‌های خود را با خواندن آن به چالش بکشند و دیدگاهی فراتر از کتاب‌های دانشگاهی به دست آورند. 


محتوای مرتبط: کتاب مصاحبه با بزرگان تبلیغات


 

فهرست مطالب کتاب اعتراف‌های یک تبلیغاتچی:

 داستان خلق این اثر 
پیشینه 

فصل 1: چگونه می‌توان یک بنگاه تبلیغاتی را اداره کرد؟ 
فصل 2: چطور مشتری پیدا کنیم 
فصل 3: چطور مشتریان خود را نگه داریم 
فصل 4: چطور یک مشتری خوب باشیم 
فصل5: چطور می‌توان درست تبلیغ کرد 
فصل6: چگونه یک آگهی تبلیغاتی بنویسیم 
فصل7: چطور آگهی‌های تصویری و پوستر بسازیم 
فصل8: چطور یک تبلیغ تلویزیونی خوب بسازیم 
فصل9: چطور می‌توانیم برای محصـولات غذایی، شهرهای دیدنی و داروهای اختصاصی تبلیغ بسازیم 
فصل10: چطور به اوج قله صعود کنیم (نصیحت به جوان‌ترها) 
فصل11: آیا تبلیغ‌کردن باید منسوخ شود؟ 
کلام آخر

 

کتاب اعتراف‌های یک تبلیغاتچی را باید فراتر از حوزه‌ی تبلیغات دید. شاید راز تازگی این کتاب بعد از 50 سال این باشد که هر فرد اهل مطالعه‌ای را به چالش می‌کشد و می‌تواند درس‌هایی برای او داشته باشد که حاصل تجربه‌ای ارزشمند از فردی صاحب نظر است. برای واضح‌تر شدن این موضوع می‌توان به سخنی از اگیلوی در کتاب اعتراف‌های یک تبلیغاتچی اشاره کرد : « به زبان آوردن چیزی جز حقیقت جایز نیست اما بهتر است به زبان دل‌نشینی بیان شود» که می‌توان آن را در حوزه‌ی تبلیغات و غیر از آن نیز به کار بست. برای تائید این ادعا باید اشاره کرد که کتاب اعتراف‌های یک تبلیغاتچی به چهارده زبان ترجمه شده و به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان نام‌برده می‌شود.

 

مطالعه این کتاب برای چه کسانی مفیدتر خواهد بود؟

  • شرکت‌های تبلیغاتی
  • فعالان حوزه تبلیغات
  • دانشجویان رشته‌های مدیریت، بازاریابی، ارتباطات، روانشناسی و زمینه‌های وابسته
  • افراد علاقه‌مند به تبلیغات

 

انتشارات کتاب اعتراف‌های یک تبلیغاتچی

انتشارات سیته در طول 8 سال فعالیت حرفه‌ای خود توانسته است حوزه‌های تخصصی در نشر کتاب‌های بازاریابی و تبلیغات کشور ایجاد نماید؛ در شیوه‌های بازاریابی و فروش در صنعت نشر کشور تغییرهای ساختاری ایجاد کند؛ به ایجاد و طراحی هویت بصری یک برند تخصصی در حوزه نشر بپردازد.

 

درباره دیوید اگیلوی

دیوید اگیلوی تاجر و تبلیغاتچی مشهور جهانی است که آژانس تبلیغاتی اگیلوی را تاسیس و به عنوان پدر تبلیغات در جهان نامیده شد. کتاب‌های اعتراف‌های یک تبلیغاتچی و رازهای تبلیغات که به قلم این فرد نگارش شده تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان شده‌اند.

 

درباره رویا گذشتی

رویا گذشتی مترجم کتاب‌های اعتراف‌های یک تبلیغاتچی، کیمیای فروش، قلب عشق و ... که علاوه بر فعالیت­های حرفه‌ای در حوزه تبلیغات و مدیریت در حوزه ترجمه کتاب‌های عمومی نیز مهارت دارد.

 

#avideh #campaign #branding #creativeideas #advertisingcampaign

#Iranian_advertisin_agency

 

Comments

Add new comment